Lékařské estetické služby jsou často spojovány s jednoduchými procedurami péče o pleť. Tyto služby však mohou hrát významnou roli v každé chirurgické praxi. Vzhledem k tomu, že po chirurgických i nechirurgických omlazovacích zákrocích obličeje je vysoká poptávka, stali se lékařští estetici nedílnou součástí každé praxe estetické nebo plastické chirurgie, lázní, dermatologické kliniky, specializované kliniky atd. Pokud například provádíte u pacienta lifting očních víček, může být estetik zodpovědný za aplikaci BOTOXU® po operaci očních víček, čímž se zlepší omlazení oční kontury a zvýší se efektivita chirurgické práce; Proto může být spolupráce lékařů-estetiků a dalších lékařů v oblasti estetické chirurgie přínosná, zejména nyní, kdy se počet kosmetických lékařských zákroků v posledním desetiletí dramaticky zvýšil. Estetici mohou být nesmírně nápomocni při předoperačních a pooperačních zákrocích, urychlit rekonvalescenci, zvýšit komfort pacienta a zlepšit jeho celkový vzhled. V tomto článku se podíváme na to, jak mohou být lékařští estetici cenným přínosem pro každou chirurgickou praxi:  

Klíčové poznatky

 
 • Zdravotní kosmetička provádí neinvazivní kosmetické procedury a podporuje odborný lékařský tým ve zdravotnickém zařízení.
 • Lékařské estetické služby se staly velmi žádanými v mnoha zdravotnických zařízeních. Patří mezi ně ordinace estetické nebo plastické chirurgie, lékařské lázně, dermatologická klinika nebo specializovaná klinika.
 • Termín estetický označuje zdravotnického pracovníka, který provádí neinvazivní lékařské dermatologické zákroky, zatímco estetický se zaměřuje na kosmetické a čisticí zákroky.
 • Kosmetičky mohou získat kvalifikaci pro ošetření BOTOX®. Mohou asistovat lékařům při podávání této léčby bez osvědčení.

Co dělá zdravotní kosmetička?

  Jednoduše řečeno, lékařská kosmetička provádí neinvazivní kosmetické procedury a podporuje odborný lékařský tým ve zdravotnickém zařízení. V takovém prostředí lékařští estetici:
 • Pacientům je poskytováno poradenství ohledně péče o pleť před léčbou
 • Poskytuje další informace o ochraně pokožky
 • Zeptejte se na anamnézu pacienta
 • Vedení zdravotnické dokumentace
 • Koordinace péče o pacienta s odborným lékařským týmem
 • Řízení předoperační a pooperační péče
Během zákroku pomáhá specializovanému lékařskému týmu;
 • Provádí komplexní sledování pacienta po léčbě nebo propuštění
Je velmi důležité pochopit, jakou roli tito odborníci hrají, aby bylo možné určit, jak mohou být cennou pomocí pro lékařskou praxi.

Estetické služby v centrech estetické chirurgie

  Plastičtí chirurgové v centrech estetické chirurgie se při řadě úkonů, včetně přípravy pacientů na operaci, ve velké míře spoléhají na vyškolené lékařské estetiky. Kromě vysvětlování postupu tito odborníci pacienty před zákrokem také připravují. Ačkoli estetici nediagnostikují pacienty, často si jako první všimnou problému nebo obavy. Kosmetický chirurg a licencovaný lékařský estetik tak spolupracují jako tým, aby pacientovi poskytli znalosti a léčbu potřebnou k dosažení požadovaného výsledku. Kromě dosažení požadovaných výsledků tato spolupráce zajišťuje, že pacient cítí, že je o něj na každém kroku postaráno; Jinými slovy, licencovaný lékařský estetik nabízí mnohem více než jen ošetření pleti. Rozšířené služby, které jsou výsledkem této spolupráce, vedou k větší spokojenosti pacientů, což je jeden z nejdůležitějších faktorů pro ty, kteří tento typ služeb vyhledávají. Kromě poskytování lékařských estetických služeb může být pro zájemce o omlazení obličeje klíčová podpora, kterou poskytují kosmetologové na href=„https://www.beautyactive.com/peels-masks/“/a>a>. Tito odborníci mohou pomoci uklidnit pacienty, kteří se obávají výsledku zákroku, a mohou je také poučit o správné předoperační a pooperační péči o pleť, aby se urychlil proces hojení; Kromě lékařské podpory mohou lékařští estetici poskytovat následující služby:
 • Ošetření pleti před a po operaci (mezoterapie, PRP, dermální výplně)
 • Udržování péče o pleť doma s postupným dohledem
Pooperační maskovací make-up k zakrytí modřin;
 • Předoperační a pooperační lymfatická masážní terapie

Výživové poradenství

  Důležité je také poznamenat, že licencovaný estetik by měl být důkladně seznámen s anamnézou pacienta, typem jeho pleti a dalšími informacemi souvisejícími s chirurgickými zákroky. Kromě toho by měl mít znalosti a zkušenosti s ošetřeními, jako je mikrodermabraze, bioaktivní peeling, kosmetické prostředky a estetické a rekonstrukční zákroky obecně;

Estetické služby v ordinaci dermatologa

  Lékařští estetici pracující v ordinaci dermatologa se zaměřují především na minimalizaci vizuálního dopadu fyzických změn, ke kterým dochází v průběhu různých zdravotních potíží. Mezi tyto stavy patří například akné, hyperpigmentace, ekzémy nebo kožní změny spojené s traumatickými poraněními, jako jsou popáleniny. Lékařští estetici mohou být také zodpovědní za laserové ošetření a redukci cévních lézí;

Estetické služby v Beauty Active

  Estetici v beauty active mohou přijímat klienty s hyperpigmentací, jizvami nebo jinými kožními problémy. V tomto lékařském prostředí mohou být tito odborníci zodpovědní za:
 • Chemická kůra
 • Laserové odstranění tetování
 • Korekce zabarvení
 • Permanentní make-up
 • Ošetření mikrodermabrazí
 • Laserové ošetření akné
Redukce cévních lézí Laserová redukce celulitidy

Rozdíl-mezi-lékařem-estetikem-a-estezioložkou

  Role a povinnosti estetika a lékařského estetika se někdy mohou překrývat, protože neexistuje žádné obecné, standardizované přijetí definice těchto rolí. V některých případech se tyto dva termíny dokonce používají zaměnitelně. Ačkoli však mají obě tyto profese podobnou úlohu, termín estetik označuje zdravotnického pracovníka, který provádí neinvazivní lékařské dermatologické zákroky. Termín lékařský estetik se však zaměřuje na kosmetické a čisticí procedury prováděné v prostředí plastické chirurgie;

Proč-potřebujete-nabízet-medicínsko-estetické-služby-ve-vaší-pozici-kosmetické-chirurgie

  Kromě výše zmíněných výhod je zařazení lékařského estetika do vaší ordinace také investicí do vašeho budoucího podnikání. Vzhledem k tomu, že tito specialisté poskytují nechirurgické omlazovací procedury obličeje, budou se k vám vaši pacienti vracet ještě dlouho po zákroku. Vaše podnikání bude těžit z prodeje produktů péče o pleť, ošetření pleti a dalších služeb, které zajistí vyšší míru udržení pacientů, což povede k vyšší ziskovosti; Odvětví estetické plastické chirurgie je vysoce konkurenční, a aby vynikli, musí chirurgové nabízet mnohem více než jen pouhou odbornost. Proto, když jste schopni nabídnout komplexní péči o pleť spolu s chirurgickými službami, pacienti se do vaší ordinace vracejí. To ospravedlňuje a udržuje trvalé investice do nechirurgických technologií, jako je radiofrekvenční mikrojehličkování, intenzivní pulzní světlo, neablativní lasery a elektromagnetické přístroje pro tonizaci svalů v ordinacích plastické chirurgie obličeje, a zde hraje estetika důležitou roli

Vzdělávání lékařských estetiků a rozsah jejich praxe

  Úkolem lékařského estetika je pomáhat zlepšovat vzhled a zdraví vaší pokožky. Nicméně konkrétní role a povinnosti se liší podle praxe a státu. Důvodem jsou rozdíly v zákonech jednotlivých států, které upravují rozsah praxe estetických lékařů. Zatímco některé státy mají specifické státní zkoušky, mnoho států v USA používá National-Interstate Council on State Boards of Cosmetology (NIC) (NIC) pro praktické a písemné zkoušky. Tato zkouška se skládá z části týkající se vědeckých pojmů a z části týkající se estetické praxe, včetně čištění a napařování obličeje, líčení obličeje, masky na obličej, odstraňování chloupků z obočí atd. Kromě toho existují státy, které mají dvoustupňový systém udělování licencí estetikům (Washington, Virginie, Utah a District of Columbia). Estetik může získat další vzdělání a složit National Advanced Esthetics Practical Examination (NCEA) a stát se ‚mistrem estetikem‘. Zkouška pro pokročilé zahrnuje další předměty, včetně manuální lymfodrenáže, ošetření ultrazvukovým peelingem, chemického peelingu, mikrodermabraze částicemi, ošetření obličeje pomocí LED, elektrických a elektrických přístrojů a ošetření těla, jako je suchý peeling a bahenní masky.

Závěr

  Lékařské estetické služby se staly jedním z nejdůležitějších aktiv ordinace plastické chirurgie. Jsou kvalifikovaní k provádění neinvazivních zákroků, pomáhají pacientům s předoperační a pooperační péčí a poskytují podporu během celého procesu rekonvalescence. Chirurgové a lékařští estetici tak vytvořili zvláštní partnerství, které doplňuje jejich schopnosti a zlepšuje výsledek omlazovacích operací obličeje. Každý z těchto oddaných odborníků přináší do chirurgického zákroku jedinečný soubor dovedností, které ovlivňují pozitivní výsledky pacientů;

Často kladené otázky

 

Jaké-ošetření-ošetřují-kosmetici?

  Lékařský estetik provádí neinvazivní lékařské procedury, které podporují zdraví a krásu pleti. Může také pomáhat lékařům při složitějších ošetřeních.

Jaký je rozdíl mezi lékařskými estetiky a lékařskými estetiky?

  Estetik je zdravotnický pracovník, který provádí neinvazivní lékařské dermatologické zákroky. Lékařští estetici se zaměřují na kosmetické služby.

Mohou estetici provádět BOTOX®?

  BOTOX® mohou aplikovat licencovaní, kvalifikovaní estetici. Bez certifikace mohou asistovat lékařům při podávání ošetření.

Reference

  Costeloe A, Newman J. Úloha estetiky v plastické chirurgii obličeje a systémové terapii zdravé kůže. Facial Plastic Surgery Clinics of North America. 2023;31(4):557-566. doi:https://doi.org/10.1016/j.fsc.2023.05.007   Cvičení PS. Úloha lékařského estetika. Praxe plastické chirurgie. Vydáno 18. září 2005. Dostupné 13. února 2024 https://plasticsurgerypractice.com/client-objectives/rejuvenation/injectibles/collagen/the-role-of-the-medical-aesthetician/  NYIB. Kosmetička v kosmetické chirurgii – Úloha kosmetičky. New York Institute of Beauty. Vydáno 1. prosince 2016 https://www.nyib.edu/estheticians-in-cosmetic-surgery-centers/